Proč pít naše vína?

Krajina

Všichni naši vinaři pracují v bio či biodynamickém režimu. Jejich vinohrady jsou plné života a pestrosti. Zatravněné meziřadí působí protierozně a pomáhá zadržovat vodu v krajině. Různost bylin a trav vytváří vyvážené půdní prostředí plné mikroorganismů.

Rodina

Drtivá většina našich vinařů hospodaří na méně než 10 hektarech, které mají ve svém vlastnictví a pracují na nich se svojí rodinou. Pomáhají tak udržet model malé rodinné farmy, která nepotřebuje bezejmenný kapitál, který často vede k explotaci a honbě za ziskem.

Tradice

Naši vinaři využívají tradiční postupy bez „berliček“ vedoucích ke zrychlení a zlevnění výroby vína. Díky tomu pomáhají udržet řemeslnou znalost a uchovat ji pro další generace. Často propagují a udržují původní odrůdy, typické pro dané místo.

Emoce

Naši vinaři jsou umělci! Do svých zkvašených hroznů se snaží otisknout místo, kde hrozny vyrostly, specifikum daného roku i svou vlastní osobní preferenci. Nejde tedy jen o řemeslně umě vyrobený nápoj, ale takové víno je plné emocí a těžko jiným způsobem předatelné energie.


Vína z našeho portfolia si můžete vychutnat a pořídit také v následujících podnicích:

Alma

V Jirchářích 8, Praha 1

Kro Vinohrady Bistro

Vinohradská 66, Praha 3

Kro Vinohrady Kavárna

Vinohradská 64, Praha 3

Kro Karlín

Sokolovská 79, Praha 8

Winebar 0,75 [Sedmička]

Dukelských Hrdinů 14, Praha 7

Lya Beer Café

Krymská 39, Praha 10

Kro Vršovice

Moskevská 30, Praha 10

Ansámbl

Krymská 2, Praha 10

Alma Wine Bar

V Jirchářích 8, Praha 1