Čulíkovy čtvrtky: Nealko s čistou hlavou

Čtvrtek 30. 11. 17:00 – 20:00

Tematické podvečerní degustace s Honzou Čulíkem, který vybírá vína pro Alma Wines. Přijďte si nechat nalít skleničku, přechutnat novinky a dozvědět něco o našich jedinečných vinařích!

Nejen vínem živ je člověk! Všichni si občas chceme / potřebujeme dát od alkoholu oraz – a rychle přitom narazíme na to, jak málo a jak nudných možností nealkoholických nápojů máme na výběr, zvlášť pokud nechce pít nic se spoustou přidaného cukru, éček a podobně. Naštěstí existují naturální vinaři (a jejich kolegové), kteří podobnou péči a nároky jako na víno uplatňují i na svou produkci nealka.

Beze zbytku to naplňují bratři Karl-Hainz a Herbert aka Wachstum König a jejich komplexní džusy ze starých odrůd kdoulí a hrušek nebo planých třešní, sázených na rodinné farmě ve Štýrsku jejich děděčkem, nebo Josef z kamptalského Nibiru. Burgenlandský Mike Andert s pomocí bylin z vlastní biodynamické zahrady proměňuje hrozny na vermutoidní mošt, který lze použít i na nealko svařák. A zpátky doma máme poklady na Vysočině: Honza Klimeš aka Euforia vyrábí doslova euforické nápoje z březové mízy, ve kterých maceruje nejrůznější čaje, ovoce a další více či méně neobvyklé přísady; Eva Laurinová aka Utopia Vinegars vyrábí naprosto jedinečné octy a nealko aperitivy z ciderů svého manžela.

30. listopadu vás tedy Honza provede nápoji, které i s 0% nabízí 100% zážitek.

Dorazit můžete kdykoli mezi pátou a osmou hodinou večerní.