This is... Gut Oggau

Středa 29. 11. 17:30 – ??

Další ze série akcí This is... , jejichž prostřednictvím chceme vždy do detailu představit někoho, jehož tvorba nás ovlivňuje a inspiruje, bude setkání s opravdovými hvězdami jak našeho portfolia, tak celé naturální scény – manželským párem Stephanie a Eduard Tscheppe-Eselböck aka Gut Oggau.

Dvojice z burgenlandského městečka Oggau se stala ikonickou díky svému radikálnímu přístupu ve vinařství – všechna vína jsou dělaná zcela bez síry a dalších aditiv – i svému nepopiratelnému charismatu a typickým, jasně rozpoznatelným lahvím s portréty fiktivní vinné rodiny.

Poznat osobně jak vinaře, tak jejich fascinující přírodní vína s námi ve středu 29. 11. můžete hned několika způsoby:

Vintage Master Class 17:30–19:00

Komorní ochutnávka vín z Alma a Gut Oggau soukromého archivu. Těšte se na unikátní komentovaný flight vín až 10 let starých, tj. lahve, které už jinak na trhu jen tak neuvidíte. Degustace v angličtině proběhne v historické degustační místnosti Almy, vzhledem k raritnímu charakteru vzorků je k dispozici velmi omezený počet míst. Cena 3013 Kč / osoba.

Winemaker Dinner od 19:00

Večeře připravená speciálně pro tuto příležitost šéfkuchaři Almy Petrem Židkem a Michalem Daňkem. Nečekejte žádné nudné degustační menu s hodinovou přednáškou a točením skleničkou, ale fresh & casual večeři o 5 dějistvích a ladících 5 skleniček Gut Oggau vín. Cena menu vč. vína 2995 Kč / osoba.

Svá místa na masterclass i večeři zakoupíte přes rezervační systém na webu Almy – stačí při rezervaci zvolit datum 29/11 večer a v následujícím kroku vybrat masterclass / večeři a zaplatit přes platební bránu. Těšíme se na vás!

Dinner Menu:

• Košíček se spálenou řepou, křenová majonéza, černý ořech, bezové kapary / Winifred rosé 2022

• Daňčí tataki, jalovcová majonéza, koriandrové květy, jarní cibulka / Atanasius 2022

• Uzený úhoř, rybí vývar, vodnice, katsuobushi, kadeřávkový olej, kadeřávkový chips / Theodora 2022

• Grilované holubí prso, smažené stehno s majonézou z uzeného jogurtu, celerové millefeuille, holubí jus / Josephine 2021

• Listové těsto s pohankou, pošírovaná hruška, šípkový sorbet, heřmánková kombucha se šípkovým olejem / Timotheus 2022

Cena menu vč. vína 2995 Kč / osoba

After party

Večírek i Stefi & Edi se pak plynule přesunou do wine baru na dvorku Almy – těšte se na neformální zakoneční večera s pestrou nabídkou Gut Oggau vín po skleničce, něčím k zakousnutí a DJ. Vstup na afterparty je volný, platí se jen konzumace. Vinárna bude otevřena již od 17:30.

Bližší informace o celé akci i servírovaných specialitách najdete v události na Facebooku nebo na Instagramu @alma__drinks.